Kreatywny stolik + materiały do druku

Kreski i kształty malowane palcami to zabawny i interaktywny sposób na przygotowanie dzieci do pisania. Tak, tak te nudne szlaczki mogą stać się interesujące i zachęcić dzieci do ćwiczenia dłoni, placów oraz koncentracji. Wystarczy tylko tacka, mąka lub bułka tarta i szlaczki, które możecie bezpłatnie pobrać z mojej strony. Karty można także laminować i piać po nich mazakami ścieralnymi. Do dzieła!

[row][column lg=”6″ md=”12″ sm=”12″ xs=”12″ ]
Potrzebujemy:
[list class=”check-mark”] [li]tacki[/li] [li] karty ze szlaczkami[/li] [li] mąka lub bułka tarta[/li] [/list] [/column] [column lg=”4″ md=”12″ sm=”12″ xs=”12″ ]
Tacki kupiłam na alegro o wymiarach 19×30 cm. Są nieduże, mieszczą się w szufladzie i mają bardzo ładne kolory. Dzieci lubią na nich pracować.
[/column] [column lg=”2″ md=”12″ sm=”12″ xs=”12″ ] [/column] [/row]

Pamiętajmy, że na prawidłowy przebieg pisania mają wpływ :

  • napięcie mięśni ręki (dłoni i palców),
  • elastyczność,
  • płynność
  • prezcyzja ruchów

Słaba spawność motoryczna ręki zaburza stronę garaficzną pisania. /Diagnoza i terapia ręki – Tutor/

Dzieci mało sprawne ruchowo nie lubią rysować. Same nie zabiorą się za rysowanie, a jak muszą coś namalować to robią to niehlujnie i szybko. Z czasem zaczynają dostrzegać, że ich wytwory plastyczne różnią się od pozostałych dzieci, co wzbudza w nich jeszcze większą flustrację i zniechęcenie. Biorąc pod uwagę, że różne zabawy plastycze przygotowywują do pisania, to my nauczyciele, rodzice musimy zadać sobie sprawę z negatywnych konsekwencji „nielubienia rysowania” na dalszej drodze edukacji dzieci. A jest nią dysgrafia. Dlatego warto tworzyć kreatywne stoliki czy to w domu, przedszkolu a nawet w szkole. Zaczynajmy od naprostrzych zabaw plastycznych, rysowanie patykiem w piasku czy malowanie różnych wzorów palcami na desce z mąką czy bułką tartą. Niech zabawa w rysowanie będzie czymś przyjemnym i miłym.

Tutaj możecie pobrać 12 kart ze szlaczkami.