Jakie gadżety pomogły mi w pracy z 3 latkami w przedszkolu?

Na początek informuję, że ten wpis nie jest sponsorowany, a prodkty jakie prezentuję są moje, zakupiłam je i z powodzeniem wykorzystałam w pracy z maluszkami w przedszkolu. Czy się sprawdziły? Tak, bo inaczej nie prezentowałabym ich tu. Jestem pewna, że każda z was zaczynająca pracę w maluszkach znajdzie w tym wpisie ciekawe inspiracje i porady. Zapraszam.

1. Zabawy paluszkowe – Krzysztof Sąsiadek

Dzieci, szczególnie te najmłodsze uwielbiają zabawy paluszkowe. Zainteresują, zabawią, rozweselą i uatrakcyjnią nasze zajęcia. Sprawią, że czas milej upłynie przed posiłkiem czy w szatni podczas ubierania kurtek i butów. Dzięki tym zabawą dzieci ćwiczą poprawną wymowę, a także zdolności manualne. Wierszyki hity to „Grzybki”, „Kanapka” i „Deszczowy spacerek”.

2. Pacynki

Bez nich byłoby smutno w pierwszych dniach w przedszkolu. Warto wybrać jedną „ulubioną” pacynkę, która codziennie wita się z dziećmi, śpiewa piosenki, tańczy, a nawet występuje w mini teatrzyku. Małe przedszkolaki na pewno ją pokochają, a zajęcia od razu staną się przyjemniejsze. Gdzie warto je kupić? Na allegro jest ich sporo, czasem pojawiają się w Pepco, można też znaleźć je w second handach za grosze:)

3. Katarynka – 3 płyty CD

W zestawie mamy trzy płyty: „Rosnę z piosenką”, „Bawię się piosenką” i „Usypiam z piosenką” w sumie 92 piosenki. Nie wyobrażam sobie dnia w maluszkach bez tych płyt. Piosenki są rytmiczne i tempo jest dostosowane do możliwości dzieci. Znajdziemy tu słynną „Gimnastykę”, „Rączki robią…”, „Bawimy się”, „Moja rodzina”, „Karuzela”, „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Grozik”, „Jestem muzykantem” i wiele innych świetnych utworów. A płyta „Usypiam z piosenką” sprawdzi się na popołudniową drzemkę dla dzieci.

4. „Hopsanki zabawianki” i „Śpiewanki pozkazywanki”

Kolejna porcja muzyki tym razem piosenki mniej popularne ale też bardzo ciekawe i uwielbiane przez dzieci. Hitem jest „Tak-nie”, „Opalamy brzuszki i plecy”, „Hop, siup, dana,dana”, „Hej chusteczko”, „Biegną małe nutki”.

5. Rymowanki – Jerzy Stuhr

Znane i mniej znane rymowanki, czytane przez Jerzego Stuhra można wykorzystać jako masażyki w kółku albo po prostu jako wierszyki do mówienia. Dodatkowo w opakowaniu znajduje się płyta z filmem instruktażowym „Masażyk jest dobry na wszystko”, w który znajdziemy wskazówki jak wykorzystać rymowanki w masażu dzieci. Świetne i bardzo pomocne płyty. Polecam! Można też ją wykorzystać na adaptację maluszków z rodzicami albo na rodzinne warsztaty.

6. Piecząki na rękę

Wiem, wiem każdy z Was może mieć do tego różne podejście. Ja uwielbiam pieczątki na rękę i dzieci też je bardzo lubią. Zapytajcie rodziców czy wyrażają na to zgodę i czy dzieci nie mają uczuleń. Ja polecam Flamastry, pieczątki Fibracolor colorstamp 10 kolorów, żadne dziecko nigdy nie zgłosiło mi po niej wysypki czy zaczerwienia. Pieczątki zawsze po użyciu zamykajcie i przechowujcie np. w piórniku. Na zdjęciu powyżej pieczątki mają 5 lat i dalej je używam. Moim zdaniem są niezniszczalne 😛 i nie jestem w stanie wymienić w ilu sytuacjach pomogły. Pamiętajcie nie traktujcie pieczątek jako przekupstwa dla dzieci tylko jako nagrodę.

Co jeszcze mogę wam polecić …:)

[row] [column lg=”12″ md=”12″ sm=”12″ xs=”12″ ]
  • Chusta animacyjna Akson z różowymi kolorami jest piękna – zawsze zabawi każde dziecko. Nie wyobrażam sobie zajęć adaptacyjnych bez niej.
  • Szkolenie organizowane z Klanzy „Kiedy maluchy zamieniają się w zuchy”
  • Płyta z Klanzy „Kiedy maluchy rosną nie tylko wiosną” uwielbiam te piosenki. „Ah”, „Jadę, jadę”, „Małpa Filomena” czy „Myszka Franciszka” i wiele innych hitów
  • „Kapelusz Pełen Nut” – Maria Zofia Tomaszewska – Bliżej Przedszkola
  • „Rymowanki – zapraszanki” – Bliżej Przedszkola
[/column] [column lg=”2″ md=”12″ sm=”12″ xs=”12″ ] [/column] [/row]